Te Legyél (Piú Che Puoi) - Stefano* & Rita* - Szivárvány (Olasz-Magyar Duett) (CD, Album)

8 thoughts on “ Te Legyél (Piú Che Puoi) - Stefano* & Rita* - Szivárvány (Olasz-Magyar Duett) (CD, Album)

  1. A felvételek egy része magyar–olasz duett: Rita magyarul, Stefano olaszul énekel, de külön-külön is dalra fakadnak, az úriember csak olaszul, a hölgy pedig olaszul is. Több sláger magyar szövegét Rita írta, és az ismert szerzeményeket három vadonatúj, saját maguk által komponálttal egészítették ki.
  2. Kjo përzierje do të funksionojë për të pastruar çfarëdo sipërfaqe, për fat të mirë, qofshin ato dollapë druri, apo mure të pikturuar. Është i njëjti proces. Si ta pastroni yndyrën nga muret e kuzhinës dhe dollapët Ju duhet: Ujë i ngrohtë Det.
  3. Statistikat botërore thonë se 1 në 10 njerëz në botë vuajnë nga gurët në veshka. Sipas të dhënave të foefredilicdenidotsoiwaranbioti.coinfo, shkaktari kryesor i këtij problemi mbetet sasia e mangët e ujit, ndjekur nga ngrënia e ushqimeve shumë të kripura ose të ëmbla. Shkaktarë të tjerë janë mungesa e aktivitetit fizik.
  4. kete leter fillova te shkruaj shkaku i dashuris ndaj teje endrita kjo leter ndoshta mund te te tregoj se sa vler ke ti per mua ndoshta fjalet qe un ti kam thene disa kohe me par mik kane qene te kuptimta por ta dish se ne jeten time skam pasur kurr shoqe me te mir se ti ti me bere te kuptoj se kush jam une ne te vertet ti me bere te ndihem.
  5. Rita Ora pozon nudo, e ëma e paralajmëron publikisht: S’ka më (Foto) Comments Kritika për problemet në procesin arsimor Comments Transformimi i Piramidës, qendër teknologjie, Bashkia e Tiranës nis punën. Hapet tenderi Comments Mjekët i dhanë vetëm 1% shanse, vjeçarit me Covid gishtat e këmbës dhe të duarve i.
  6. Një tentim vetëvrasje, ka ndodhur këtë të diel në Fushë Kosovë. Policia ka njoftuar se rasti ka ndodhur rreth orës , në një banesë në Fushë Kosovë, pasi një grua e kishte tentuar të vetëvritej me copë xhami. E gjithë ngjarja është ka marrë kahje tjetër kur burri i saj ka raportuar në polici se [ ].
  7. Rita Ora ka marrë vëmendjen e të gjithëve në tepihun e kuq të MTV European Music Awards, me veshjen e saj të pazakontë. Këngëtarja me prejardhje shqiptare, e cila do të udhëheqë ceremoninë e njohur, doli vetëm një.
  8. “Me datë , viktima ka vërejtur se mjetet e tij janë duke u shitur ne treg në Prishtine, i njëjti ka informuar Policinë, Policia ka arrestuar të dyshuarit të cilët i kanë sjellë në Stacionin Policor Pejë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *